Opencart Dersleri – 5 (Opencart 2.0 Full Seo Url)

11
15.940 defa okundu

Ürünler ve Kategoriler dışında kalan linkleri seo ya uygun istediğiniz şekilde nasıl yapıldığını anlattım. Ekteki dosya 2.0.1.1. versiyonunda problemsiz çalışmaktadır.Diğer versiyonlarda denemedim, deneyen arkadaşlar sonucu videonun altında da paylaşırlarsa faydalı olabilir.

vesselamm…

11 YORUMLAR

 1. Sağol hocam işime yaradı. Direk kurmaya çalıştığımda hata verdi 2.1.0.1 sürümünde veritabanı ön eki oc_ olduğu için oda. Sizin sql dosyanızdaki komutların başıma oc_ ekleyerek sorunu çözdüm çok güzel oldu elinize emeğinize sağlık 🙂

  • Hocam selam, konuyu daha detaylı rica etsem anlatabilirmisiniz. Benimde sürüm 2.1.0.1 henüz yeniyim, oc_ derken nerden değiştirdiniz. veya iskender hocam siz biliyorsanız siz yardımcı olurmusunuz.

   • Merhaba
    sql dosya sorgusunda url_alias diye bir tablo var.
    Eğer siz kurulum yaparken veritabanı öneki koyduysanız (default oc_ ) gelir.Aşağıdaki sorgda “url_alias” kısmını” oc_url_alias” olarak değiştirmeniz gerekir.
    INSERT INTO url_alias (query, keyword) VALUES (‘common/home’, ”);

 2. Merhaba,
  Tüm dediklerinizi yaptım sorun yok seo url ler çalışıyor. Fakat linklerim hala uzun haliyle duruyor. yani browserdan elle domain.com/iletisim yazınca çalışıyor fakat footerdeki iletişimi tıklayınca yine uzun linkegidiyor.

  Bunu nasıl düzeltebiliriz ?

 3. seo url yaptım fakat bu sefer kategoriler kısmında sayfalama gitti.
  seo url ayarlardan kapatınca çalışıyor tam sorunu nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz ?

 4. Merhaba,
  Denilenleri aynen yaptım ve seo urlleri sorunsuz hale getirdim ancak daha önce serdar arkadaşın dediği gibi temiz urlyi elle yazdığımda herhangi bir problem olmamasına rağmen tıklama ile gidildiğinde yine eski uzun url geliyor.Bunu nasıl çözebiliriz?Teşekkürler.

 5. E Ticaret sitelerinde 2016 yılına geldik hala url yapılarına bir çoğu çözüm bulamadı. Opencart’da seo url si gayet kolay değiştiriliyor ama onlarca e ticaret sitelerinde yönetim panelleri hala çağdışı diyebiliriz url yönünden

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here